Türkçe Cogent

Okuma ve akademik becerilere dair gelişim için alternatif rotalar oluşturan bir eğitim programıdır.

İletişim Bilgileri

6347 Sk. No:16/A
Özçakmak Apt
Karşıyaka / İzmir
info@turkceprep.com
0232 336 66 62
0507 701 89 51

Bizi Takip Edin

SSS

Program orijinal dili olan İngilizce ’de Bilişsel Gelişim Eğitimi anlamına gelen Cognitive Enhancement Training kelimelerinden oluşan bir kısaltmadan ismini almaktadır. Programın global yapısı ve bütünlüğünü korumak amacıyla Prof. J. P. Das’ın izniyle Türkçe COGENT olarak isimlendirilmiştir.

Program öncelikli olarak 4-7 yaş aralığında yer alan normal ya da atipik gelişim gösteren çocuklar için tasarlanmıştır. Ancak, okur-yazar çevreden yoksun kalmış, hafif gelişimsel gecikme yaşayan, dile dair yetkinliği gelişmemiş, disleksi ya da öğrenme güçlüğüne dair risk altında olan ya da herhangi bir gelişimsel farklılık göstermeyen tüm çocuklarla çalışmaya uygudur. Program orijinal dilinde üçüncü sınıfa devam eden ve orta-yüksek dereceli öğrenme güçlüğü vakalarında da olumlu etkiler göstermiştir.

Mekanik bir yapısı olan, yap-bitir-kenara kaldır türünde, bir dizi egzersiz ya da antrenman değildir.

Okuma ve akademik becerilere dair gelişim için alternatif rotalar oluşturan bir eğitim programıdır.

İngilizce dışındaki dillere adaptasyonu rahatlıkla yapılabilir. Eğitimcinin ya da öğrencinin doğaçlama yapabilmesine olanak tanır, öğrencilerin katkı sunmasını sağlayan ve öğrenciyi etkin pozisyona getiren aktivitelere sahiptir, eğitimci ve öğrencinin iş birliğine dayanan etkinlikleri sayesinde etkileşim oluşmasını destekler ve her görevinin arka planında mantığa ve kuramsal bilgilere dayanan temelleri mevcuttur.

Anaokulları, özel eğitim merkezleri, okul öncesi eğitim birimi olan eğitim kampüsleri kurumsal lisans için başvuru yapabilir.